Outdoor Fitness Center
zewnętrzne siłownie plenerowe

Gdynia - Bulwar Nadmorski

Otwarte Strefy Aktywności OSA

Otwarte Strefy AktywnościOtwarte Strefy Aktywności OSA - Jesteśmy gotowi! Rusza rządowy program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Wybierz swój wariant podstawowy lub rozszerzony - Siłownia plenerowa lub siłownia i plac zabaw.

Na program OSA Ministerstwo Sportu i Turystki w ciągu dwóch lat przeznaczy 100 mln zł. Dzięki dofinansowaniu MSiT w ramach tego projektu, może powstać nawet 3 000 ogólnodostępnych obiektów. 

 

Otwarte Strefy Aktywności (OSA)

to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Strefy mają sprzyjać integracji społecznej poprzez wspólne podejmowanie aktywności fizycznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Obiekty zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie, zaprojektowane z dbałością o integracyjny charakter przestrzeni, mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, rodzin oraz osób starszych.

Dwa warianty Otwartych Stref Aktywności

Wielofunkcyjne strefy aktywności znajdują się w czołówce najbardziej pożądanych obiektów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. W ramach programu będzie można otrzymać dofinansowanie na budowę stref w dwóch wariantach:

 

Wariant podstawowy: ZOBACZ PRZYKŁADY TUTAJ

  • Siłownia plenerowa
  • Strefa relaksu

Szacowana wycena obiektu to 50 tys. zł

Wysokość dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej: do 50%wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż 25 tys. zł; lub do 70% wydatków kwalifikowanych zadania, nie więcej niż 35 tys. zł w przypadku realizacji zadania inwestycyjnego w najmniej zamożnych gminach.

 

Wariant rozszerzony: ZOBACZ PRZYKŁADY TUTAJ

  • Siłownia plenerowa
  • Strefa relaksu
  • Sprawnościowy plac zabaw
  • Ogrodzenie terenu wraz z zagospodarowaniem zieleni

Szacunkowa wycena obiektu to 100 tys. zł

 

Wysokość dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej: do 50% wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż 50 tys. zł; lub do 70% wydatków kwalifikowanych zadania, nie więcej niż 70 tys. zł w przypadku realizacji zadania inwestycyjnego w najmniej zamożnych gminach.

O dofinansowanie z rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA) mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, podmioty posiadające osobowość prawną, np. stowarzyszenia, fundacje czy spółdzielnie mieszkaniowe. Przystąpienie do programu będzie miało uproszczoną procedurę, m.in.: jedna gmina – jeden wniosek – wiele stref. Start naboru wniosków do programu planowany jest na styczeń 2018 roku.

Otwarte Strefy Aktywności Starmax Siłownie plenerowe place zabaw

Więcej informacji i materiałów do pobrania na www.otwartestrefyaktywnosci.com.pl
Źródło Ministerstwo Finansrów na www.msit.gov.pl

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij