Zewnętrzne siłownie plenerowe
Outdoor Fitness Center

Jesteś tutaj: HomeDla prasySiłownia na świeżym powietrzu – „plac zabaw dla seniorów”

Siłownia na świeżym powietrzu – „plac zabaw dla seniorów”

Pierwszą siłownię na świeżym powietrzu postawiliśmy w czerwcu 2009 roku. Od tamtej pory powstało już ponad 200 podobnych miejsc zainstalowanych przez naszą firmę. Przez cały ten czas poznawaliśmy potrzeby użytkowników oraz zamawiających. Gromadziliśmy jakże cenne doświadczenie, którym chcielibyśmy się dzisiaj z Państwem podzielić.

Budując każdą kolejną siłownię na świeżym powietrzu utwierdzamy się w przekonaniu, że takie miejsca są naprawdę potrzebne. Jeden mały plac to setki zadowolonych użytkowników.

Tworząc zewnętrzny fitness park należy przede wszystkim pamiętać o doborze odpowiedniego miejsca. Najlepiej jeśli jest to miejsce dobrze znane, gdzie lokalna społeczność lubi spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Posadowienie tam siłowni natychmiast podnosi atrakcyjność terenu i daje dużą satysfakcję w postaci zadowolonych mieszkańców.

Gdy już mamy odpowiednie miejsce dobrze jest zadbać o zróżnicowany dobór urządzeń. Na  placu powinny znaleźć się urządzenia o niskim stopniu trudności wykonywania ćwiczeń ale także takie, które pozwolą zaspokoić potrzeby bardziej wymagających.

Bardzo ważne jest aby zadbać o wykończenie całego placu lub chociażby powierzchni pod samymi urządzeniami odpowiednią nawierzchnią. Chodzi głównie o to aby zapobiec tworzeniu się zagłębień, w których w efekcie zalegnie woda i utworzy się błoto uniemożliwiające swobodne korzystanie z urządzeń.

Na koniec warto zadbać o dodatkową infrastrukturę w postaci koszy na śmieci, ławek czy choćby stojaków na rowery.

Najistotniejsze jednak w tym wszystkim jest aby pamiętać o wyborze bezpiecznych urządzeń posiadających certyfikat zgodności z normą PN-EN 1176 1:2009. Tę część wypowiedzi kieruję przede wszystkim do zamawiających i przyszłych administratorów: pamiętajmy, że z tych urządzeń korzystają również dzieci. Wspólnie zadbajmy o to aby plac był dla nich przyjazny i bezpieczny.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij