Zewnętrzne siłownie plenerowe
Outdoor Fitness Center

Jesteś tutaj: HomeDla prasySiłownie na świeżym powietrzu – świadomy wybór

Siłownie na świeżym powietrzu – świadomy wybór

Coraz częściej w Parku czy na osiedlu możemy natrafić na urządzenia do ćwiczeń dla osób dorosłych i starszych – siłownie na świeżym powietrzu. Moda na tworzenie tego typu miejsc na dobre przyjęła się w naszym kraju. Urządzenia cieszą się szczególną popularnością wśród seniorów, którzy całymi grupami ustawiają się od rana w kolejkach aby poćwiczyć. Nie przeszkadza im pogoda ani pora roku. Zdecydowaną zaletą takich miejsc jest fakt, iż są one w zupełności darmowe dla użytkowników. Na przyrządach można ćwiczyć praktycznie każdą partię mięśniową i to w dodatku na świeżym powietrzu.

Dostawcy w tym czasie prześcigają się w pomysłach jak zdobyć klienta i wypromować właśnie swój produkt. Niestety w tym miejscu nierzadko na drugi plan odsuwa się to, co najważniejsze, czyli wspomnianych wyżej użytkowników. To właśnie dla nich powstają te place i to oni mają się tam czuć dobrze i przede wszystkim bezpiecznie.

Na pierwszy rzut oka wszystkie urządzenia wyglądają bardzo podobnie, zwłaszcza dla kupującego po raz pierwszy. Nic bardziej mylnego. Po bliższej analizie okazuję się, że niektóre wyroby mogą stwarzać zagrożenie dla ćwiczących. Dostawcy zdają się zapominać o jakości zapychając rynek ogromną ilością taniego, importowanego sprzętu.

Decydując się na zakup należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję danego przyrządu. Często okazuje się, że urządzenia są po prostu niebezpieczne:
występuje ryzyko zakleszczeń, wychylenia niektórych elementów są zbyt duże, posadowienie na fundamencie wystającym ponad powierzchnię ziemi często pozostawia wiele do życzenia.

W tym miejscu ogromną rolę odgrywają Inwestorzy, którzy powinni zwracać szczególną uwagę na to jaki produkt chcą zakupić i wymagać sprzętu z certyfikatem zgodności z normą PN-EN 1176-1:2009, wydanego przez jednostkę z akredytacją PCA (Polskie Centrum Akredytacji).

Wymagaj od dostawcy spełnienia wszystkich ważnych wymogów jakie zawarłeś w zamówieniu. Zakupisz lepszy produkt.

Wyrok KIO/UZP 297/10 dnia 30 marca 2010 r.
"Wskazanie wymogu dotyczącego przedmiotu zamówienia trudnego, nawet niemożliwego do spełnienia przez wykonawcę, nie stanowi sam w sobie dostatecznej podstawy do uznania, że przedmiot zamówienia narusza zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Zamawiający ma prawo określić przedmiot zamówienia w sposób zapewniający uzyskanie oczekiwanego efektu, gdyż ustawodawca pozostawił zamawiającemu możliwość precyzowania cech przedmiotu zamówienia w sposób chroniący jego zobiektywizowany interes".

Korzystajmy zatem z tej możliwości i wybierajmy świadomie polskie produkty od dostawców gwarantujących dostępność części zamiennych oraz wieloletni serwis.

Paweł Bogusz
Dyrektor handlowy Starmax

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij